ایجاد اشتغال از طریق تشکیل شرکتهای تعاونی مشاغل خانگی

ایجاد اشتغال از طریق تشکیل شرکتهای تعاونی مشاغل خانگی
مدیرکل دفتر تعاونیهای توزیعی ، در حاشیه دیدار از نمایشگاه تولیدات محصولات صندوق های قرض الحسنه اشتغالزای مردم یار سازمان بسیج سازندگی تهران بزرگ ، از آموزش تشکیل شرکت تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی برای متقاضیان اشتغال در محلات مختلف خبرداد.

مدیرکل دفتر تعاونیهای توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه دیدار از نمایشگاه تولیدات محصولات صندوق های قرض الحسنه اشتغالزایی مردم یار سازمان بسیج سازندگی تهران بزرگ گفت:در راستای تحقق شعار راهبردی سال " جهش تولید " و نیز تاکیدات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) درخصوص اشتغال و همچنین به منظور حمایت از کسب و کارهای مشاغل خانگی، صنایع دستی و تبدیلی، تامین نیاز مصرف کنندگان از طریق عرضه مناسب کالا و خدمات با قیمت مناسب وکیفیت مطلوب، تشکیل شرکت تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی به عنوان یکی از اولویت های بخش تعاونی مطرح می باشد.  

نجفی اضافه کرد:  متقاضیان اشتغال محلات می توانند در قالب شرکتهای تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی نسبت به تهیه مواد اولیه و سایر مایحتاج  با قیمت مناسب و همچنین فروش محصولات تولید شده در بازار اقدام نمایند.
وی خاطر نشان کرد: همکاری اینگونه تعاونی ها با شرکتها و اتحادیه های تعاونی های مصرف در سطح کشور می تواند کمک بسزایی به ایجاد بازار و فروش محصولات تولیدکنندگان خانگی نماید.
مدیرکل دفتر تعاونی های توزیعی در خاتمه اظهار داشت: با همکاری سازمان بسیج سازندگی ، معاونت امور تعاون و سازمان فنی و حرفه ای می توان نسبت به شناسایی افراد متقاضی و نیز آموزش آنها در سطح مناطق اقدام و سپس تشکیل شرکت تعاونی مربوطه را برای اینگونه افراد در دستور کار قرار داد.
۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
کد خبر : ۲۲۶,۳۷۸